
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES3202 |
| Part Name | Riley |
| Packaging List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 38 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 18 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Silver |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Monthly Date |
| Weight | 116 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 100 metres |
| Warranty | 2 year against industry defects |


















Reviews
There are no reviews yet.