| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES3713 |
| Part Name | Tailor |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 35 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Band Width | 18 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Rose Gold |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Rose Gold |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | ——- |
| Weight | 86 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil men Watch Wakefield CH2944
3,695 EGP
Original Fossil Ladies Watch Cecile AM4483
3,795 EGPOriginal Fossil Women’s Watch Tailor ES3713
Original price was: 3,800 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
-3%Original Fossil Watch Tailor for Women ES3713 Rose Gold dial Strap Metal belt with Rose Gold color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world




















Reviews
There are no reviews yet.