| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | AM4483 |
| Part Name | Cecile |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 40 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 18 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Rose Gold |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Creamy, Pink, White, Rose Gold |
| Calendar | ——- |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 138 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 100 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil Women's Watch Tailor ES3713
Original price was: 3,800 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Original Fossil Ladies Watch Boyfriend ES3880
3,895 EGPOriginal Fossil Ladies Watch Cecile AM4483
3,795 EGP
Original Fossil Watch Wakefield for Women AM4483 Creamy Pink dial Strap Metal belt with Rose Gold color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





















Reviews
There are no reviews yet.