
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES3880 |
| Part Name | Boyfriend |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 39 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Gray |
| Band Colour | Gray |
| Dial Colour | Multicolored, Gray, Black |
| Calendar | ——- |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 200 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |




























Reviews
There are no reviews yet.