
| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1791797 |
| Part name | Jameson |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 46 mm |
| Band Width | 23 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Color | Blue |
| Calendar | ——— |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 70 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |

































Reviews
There are no reviews yet.