
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES5323 |
| Part Name | Raquel |
| Packaging List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 26 mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Band Width | 14 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Brown |
| Dial Colour | Brown Mother-Of-Pearl |
| Calendar | Day Date |
| Special Features | Three-Hand Date |
| Weight | 129 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |






















Reviews
There are no reviews yet.