| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5738 |
| Part Name | Bronson |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 50 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Day |
| Special Features | —– |
| Weight | 185 Grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Original Fossil men Watch Commuter FS5325
3,795 EGP
Original Fossil men Watch Pilot ME3119
5,650 EGPOriginal Fossil men Watch Bronson FS5738
3,895 EGP
Original Fossil Watch Bronson for men FS5738 Green dial Strap Leather Belt with Brown color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world






























Reviews
There are no reviews yet.