| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ME3119 |
| Part Name | Pilot |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Beige |
| Calendar | Day |
| Special Features | —– |
| Weight | 180 Grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Original Fossil men Watch Bronson FS5738
3,895 EGP
Original Fossil men Watch Townsman ME3107
Original price was: 5,700 EGP.5,395 EGPCurrent price is: 5,395 EGP.Original Fossil men Watch Pilot ME3119
5,650 EGP
Original Fossil Watch Pilot for men ME3119 Beige dial Strap Leather Belt with Brown color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.