| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1513875 |
| Part Number | Hero |
| packaging List | Original Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Metal |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12.5 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Silver |
| Dial Color | White |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 170 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Hugo Boss Watch For Men 1513875
3,745 EGP
Original Hugo Boss Watch Hero For men In Egypt 1513875 White dial Silver Metal Strap . With Original packaging Hugo Boss Box + Bag
two years Guaranteee
the best Price hugo boss watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.