| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1710566 |
| Part Number | Legend |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Color | Black |
| Calendar | Day & Date |
| Special Features | ——– |
| Weight | 72 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Diesel Men Watch Ironside DZ4363
Original price was: 5,500 EGP.4,795 EGPCurrent price is: 4,795 EGP.
Original Guess Watch Continental GW0262G1
3,699 EGP
Tommy Hilfiger Men’s Watch Legend 1710566
Original price was: 3,700 EGP.3,095 EGPCurrent price is: 3,095 EGP.
-16%Original Tommy Hilfiger For men In Egypt Legend 1710566 With Black Dial Brown Leather Strap .
With packing Tommy Hilfiger Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
Additional information
| Dial Color | Brown |
|---|---|
| Movement Type | |
| Strap color | |
| Strap Type | Leather |
| Watch Shape | Round |









Reviews
There are no reviews yet.