| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1791323 |
| Part Number | Denim |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Rubber |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Strap Material | Rubber |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Red |
| Dial Color | Red |
| Calendar | Dual Time |
| Special Features | Dual Time |
| Weight | 53 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 30 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Tommy Hilfiger Men's Watch 1791275
Original price was: 3,200 EGP.2,895 EGPCurrent price is: 2,895 EGP.
Tommy Hilfiger Watch For Men 1791481
2,700 EGPTommy Hilfiger Men’s Watch 1791323
Original price was: 2,995 EGP.2,745 EGPCurrent price is: 2,745 EGP.
-8%Original Tommy Hilfiger watch for men Denim 1791323
with Red dial
Rubber Silicone Strap with Red color
With Original packaging Tommy Hilfiger TH Box + Bag
Real Guaranteee
the best Price Tommy Hilfiger watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world























Reviews
There are no reviews yet.