| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1782062 |
| Part Number | Brooke |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Metal |
| Case Diameter | 38 mm |
| Band Width | 17 mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Strap Material | Stainless steel |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Grey |
| Dial Color | Grey |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Monthly & Weekly date |
| Weight | 77 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 30 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Tommy Hilfiger Women's Watch 1782020
2,895 EGP
Tommy Hilfiger Men's Watch 1791063
Original price was: 3,400 EGP.2,950 EGPCurrent price is: 2,950 EGP.Tommy Hilfiger Women’s Watch 1782062
Original price was: 3,500 EGP.2,950 EGPCurrent price is: 2,950 EGP.
-16%Original Tommy Hilfiger watch for men Brooke 1782062 with Gray dial Metal with Grey color 30m Water Resistance
With Original packaging Tommy Hilfiger TH Box + Bag
Real Guaranteee
the best Price Tommy Hilfiger watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo , Alexandria before paying Shipping to all of Egypt and the world






















Reviews
There are no reviews yet.