
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES4812 |
| Part Name | Jacqueline |
| Packaging List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 36 mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Band Width | 14 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Beige |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | White Flower |
| Calendar | ——- |
| Special Features | Three Hand |
| Weight | 96 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 30 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |






















Reviews
There are no reviews yet.