| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | BQ2504 |
| Part Name | Bannon Smoke |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 45 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Grey |
| Band Colour | Grey |
| Dial Colour | Oily With Green Numerals |
| Calendar | Day |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 93 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil Men's Watch Smoke BQ2491
4,200 EGP
Original Fossil Men's Watch FB-03 FS5724
4,200 EGPOriginal Fossil Men’s Watch Smoke BQ2504
4,200 EGP
Original Fossil Watch Bannon Smoke for men BQ2504 Oily With Green Numerals dial Strap Metal belt with Grey color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world



























Reviews
There are no reviews yet.