| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1514291 |
| Part Number | Strike |
| packaging List | Original Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Case Diameter | 41 mm |
| Case Thickness | 10.5 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | men Standard |
| Movement | Battery |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | Black |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 120 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Hugo Boss Watch For Men 1514221
Original price was: 4,200 EGP.3,795 EGPCurrent price is: 3,795 EGP.
Hugo Boss Watch For Men 1514223
3,995 EGPHugo Boss Watch For Men 1514291
Original price was: 4,200 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.
-5%Original Hugo Boss Watch For Men Strike For Men 1514291 Black dial Black Metal Strap .
With Original packaging Hugo Boss Box + Bag
the best Price hugo boss watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and Can See the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.