| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1514223 |
| Part Number | Candor |
| packaging List | Original Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Case Diameter | 41 mm |
| Case Thickness | 10.5 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | men Standard |
| Movement | Battery |
| Strap Colour | Grey |
| Dial Color | Blue |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 120 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Hugo Boss Watch For Men 1514291
Original price was: 4,200 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.
Tommy Hilfiger Watch For Men 1792170
3,295 EGPHugo Boss Watch For Men 1514223
3,995 EGP
Original Hugo Boss Watch For Men Candor For Men 1514223 Blue dial Gray Metal Strap .
With Original packaging Hugo Boss Box + Bag
the best Price hugo boss watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and Can See the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





















Reviews
There are no reviews yet.