| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1513852 |
| Part Number | Pilot Edition Chrono |
| packaging List | Original Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Color | Blue |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 85 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Sale!
Hugo Boss Watch For Men 1513852
Original price was: 3,995 EGP.3,745 EGPCurrent price is: 3,745 EGP.
-6%Original Hugo Boss Watch Pilot Edition Chrono For men In Egypt 1513852 Blue dial Bron Leather Strap . With Original packaging Hugo Boss Box + Bag
two years Guaranteee
the best Price hugo boss watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





























Reviews
There are no reviews yet.