
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES4110 |
| Part Name | Perfect Boyfriend |
| Packaging List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 39 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 18 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Brown |
| Dial Colour | Brown |
| Calendar | ——- |
| Special Features | ——- |
| Weight | 260 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |


























Reviews
There are no reviews yet.