| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11202 |
| Part Name | Aviator |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Blue |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | White |
| Weight | 99 Grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Special Features | Stop watch |
| Phone Number | 01555944450 |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men's Watch Aviator AR11141
Original price was: 3,900 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Emporio Armani Men's Watch Renato AR2477
3,745 EGPEmporio Armani Men’s Watch Aviator AR11202
Original price was: 3,995 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
-8%Original Emporio Armani Watch Aviator for Men AR11202 Blue dial Leather Belt Strap with Blue color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world


























Reviews
There are no reviews yet.