| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR5989 |
| Part Name | Tazio |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 46 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Band Width | 24 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 186 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Maserati Men Watch Tradizione R8853125001
4,995 EGP
Original Tommy Hilfiger men Watch Brad 1710388
Original price was: 3,495 EGP.3,055 EGPCurrent price is: 3,055 EGP.Emporio Armani Men Watch Tazio AR5989
3,699 EGP
Original Emporio Armani Watch Tazio for Men AR5989 Black dial . Metal belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world




























Reviews
There are no reviews yet.