| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR2448 |
| Part Name | Renato |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | ——– |
| Weight | 154 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Hugo Boss Men Watch Admiral 1513968
3,699 EGP
Original Hugo Boss Men Watch Energy 1513969
3,699 EGPEmporio Armani Men Watch Renato AR2448
3,645 EGP
Original Emporio Armani Watch Renato for Men AR2448 Blue dial . Metal belt Strap with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.