| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | Ar60053 |
| Part Name | Mario |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11.5 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Green |
| Weight | 151 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Tommy Hilfiger Men's Watch Deacan 1791549
3,095 EGP
Emporio Armani Men Watch Luigi AR60010
7,500 EGPEmporio Armani Men Watch Mario Ar60053
8,350 EGP
Original Emporio Armani Watch Mario Automatic for Men Ar60053 Green dial . Metal belt Strap with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

































Reviews
There are no reviews yet.