| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11458 |
| Part Name | Renato |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 120 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Federico AR11561
4,099 EGP
Emporio Armani Men Watch Claudio AR11480
3,995 EGPEmporio Armani Men Watch Renato AR11458
3,995 EGP
Original Emporio Armani Watch Renato for Men AR11458 Blue dial . Metal belt Strap with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world



































Reviews
There are no reviews yet.