| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11562 |
| Part Name | Federico |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 249 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Hugo Boss Men Watch Detroit 1550008
3,699 EGP
Emporio Armani Men Watch Renato AR11458
3,995 EGPEmporio Armani Men Watch Federico AR11562
Original price was: 4,099 EGP.3,699 EGPCurrent price is: 3,699 EGP.
-10%Original Emporio Armani Watch Federico for Men AR11562 Green dial . Metal belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.