| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1791595 |
| Part Number | Icon |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Circular |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 40 mm |
| Band Width | 2 mm |
| Case Thickness | 10.5 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | Black |
| Calendar | No Calendar |
| Special Features | Dual Time |
| Weight | 70 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Tommy Hilfiger Men's Watch Stewart 1710605
Original price was: 3,500 EGP.2,995 EGPCurrent price is: 2,995 EGP.
Tommy Hilfiger Men's Watch Mason 1791790
Original price was: 3,495 EGP.3,095 EGPCurrent price is: 3,095 EGP.Tommy Hilfiger Men’s Watch Icon 1791595
Original price was: 3,495 EGP.3,095 EGPCurrent price is: 3,095 EGP.
-11%Original Tommy Hilfiger Watch For men In Egypt Icon 1791595 With Black dial Black Leather Strap .
With packing Tommy Hilfiger Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world


















Reviews
There are no reviews yet.