| Brand Name | Rolex |
|---|---|
| Model number | 1908 Yellow Settimo |
| Gender | Men |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Metal |
| Case Diameter | 39 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 7.5 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Band size | Standard |
| Movement | Japan (Automatic) |
| Strap Colour | Gold |
| Dial Colour | White |
| Calendar | Second |
| Special Features | Second |
| Weight | ——— |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | Hand wash |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Omega Watch Omega Sea master Planet Ocean Egypt
4,500 EGP
Omega Seamaster Planet Ocean Men's Watch Egypt
4,800 EGPRolex Perpetual Watch 1908 Yellow Gold Settimo
6,300 EGP
Rolex Watch For Men Perpetual 1908 Settimo Bracelet 39 mm Gold Metal Strap White Dial Color Swiss Design Automatic Machine
Get it inside Egypt within 24 hours,
and Can See the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

























Reviews
There are no reviews yet.