| Brand Name | Rolex |
|---|---|
| Model number | Rolex Daydate |
| Gender | Men’s watch |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Metal |
| Case Diameter | 40 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Strap Material | Stainless steel |
| Band size | Standard |
| Movement | Automatic |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Colour | Chocolate |
| Calendar | Day |
| Special Features | —– |
| Weight | —– |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | No |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Rolex Yacht Master 40 Watch For Men
3,995 EGP
Cartier Watch Santos de Cartier For Men Brown
4,350 EGPRolex Daydate 40 Chocolate Dial Watch For Men
Original price was: 3,795 EGP.3,445 EGPCurrent price is: 3,445 EGP.
-9%Rolex Day date Watch For Men In Egypt Brown Metal Strap Chocolate Dial Color Swiss Design . Japanese Movement
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world



















Reviews
There are no reviews yet.