| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1513282 |
| Part Number | Jet |
| Packing List | Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | Silver |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 64 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Original Hugo Boss Men's Watch Jet 1513281
Original price was: 3,900 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Original Hugo Boss Men's Watch Distinct 1513859
3,695 EGPOriginal Hugo Boss Men’s Watch Jet 1513282
Original price was: 3,750 EGP.3,645 EGPCurrent price is: 3,645 EGP.
-3%Original Hugo Boss Watch For men In Egypt Jet 1513282 With Silver dial Black Leather Strap . With packing Boss Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

























Reviews
There are no reviews yet.