| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ME3044 |
| Part Name | Townsman |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 18 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | White |
| Calendar | —— |
| Special Features | —— |
| Weight | 181 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil Men Watch Townsman ME3044
5,345 EGP
Original Fossil Watch Townsman automatic for men ME3044 White dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.