| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5453 |
| Part Name | Neutra |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Day |
| Special Features | Stop Watch . Monthly Date |
| Weight | 65 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year Against Industry Defects |
Original
Original Fossil men Watch Neutra FS5453
3,699 EGP
Original Fossil Watch Neutra for men FS5453 Blue dial Strap Leather belt with Brown color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world




























Reviews
There are no reviews yet.