| Brand Name | Maserati |
|---|---|
| Model number | R8853100035 |
| Part Number | Competizion |
| Packing List | Maserati ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Chronograph |
| Strap Material | Metal |
| Case Diameter | 43 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 11.20 mm |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Band size | men Standard |
| Movement | Battery |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Monthly Date |
| Weight | 170 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 100 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Maserati Men's Watch Competizione R8853100022
Original price was: 5,200 EGP.4,895 EGPCurrent price is: 4,895 EGP.
Maserati Men's Watch Competizione R8853100036
5,495 EGP
Maserati Men’s Watch Competizione R8853100035
5,495 EGP
Original Maserati Watch For men In Egypt Competizion R8853100035 Black Dial Black Metal Strap
. With Original packging Maserati Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
Additional information
| Dial Color | Black |
|---|---|
| Movement Type | |
| Strap color | |
| Strap Type | Metal |
| Watch Shape | Round |









Reviews
There are no reviews yet.