| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1513715 |
| Part Number | Pioneer |
| packaging List | Original Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Reel Green |
| Dial Color | Grey |
| Calendar | Day Month |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 120 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Hugo Boss Watch For Men 1513735
Original price was: 4,300 EGP.3,500 EGPCurrent price is: 3,500 EGP.
Hugo Boss Watch For Men 1513704
3,795 EGPHugo Boss Watch For Men 1513715
4,450 EGP
Original Hugo Boss Watch Pioneer For men In Egypt 1513715 Gray dial Green Metal Strap . With Original packaging Hugo Boss Box + Bag
real Guaranteee
the best Price hugo boss watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
Out of stock


















Reviews
There are no reviews yet.