| Brand Name | Guess |
|---|---|
| Model number | W1055G3 |
| Part Number | Atlas |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Rubber |
| Case Diameter | 45 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Strap Material | Rubber |
| Band size | men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | ————- |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 89 grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Guess Fleet Watch For Men W0971G3
Original price was: 3,995 EGP.3,795 EGPCurrent price is: 3,795 EGP.
Guess Legacy Watch For Men W1058G4
Original price was: 3,900 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Guess Atlas Watch For Men W1055G3
3,795 EGP
Original Guess Watch Atlas for Men in Egypt W1055G3 Black dial Black Rubber Strap Belt . Japanese Machine . With packing Guess ( Box + Bag )
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.