
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | AM4532 |
| Part Name | Cecile |
| Packaging List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 40 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Band Width | 21 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Beige |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Beige |
| Calendar | ——- |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 135 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 30 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |





















Reviews
There are no reviews yet.