
| Brand Name | emporio armani |
|---|---|
| Model number | AR11677 |
| Part Number | Racer |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Black |
| Dial Color | Gray |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 74 grams |
| Movement | (Battery) Quartz |
| Water Resistance | 50 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |































Reviews
There are no reviews yet.