
| Brand | Emporio Armani |
|---|---|
| Brand Kind | Emporio Armani Aviator |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gray |
| Strap Type | Fibers |
| Strap Color | Blue |
| Strap Kind | Fabric |
| Band Width | 22 mm |
| Diameter | 43 mm |
| Thickness | 12 mm |
| The Weight | 57 Grams |
| Date | Monthly Date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Giorgio Armani |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Stop watch |
| Product Code | AR11144 |
| Phone Number | 01555944450 |
| Shipping | All regions of Egypt |























Reviews
There are no reviews yet.