| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR0673 |
| Part Number | Valente |
| Packing List | Giorgio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 146 Grams |
| Movement | (Battery) Quartz |
| Water Pressure Resistance | 50 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Valente AR0680
Original price was: 4,200 EGP.4,045 EGPCurrent price is: 4,045 EGP.
Emporio Armani Men Watch Luigi AR11132
Original price was: 3,800 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.Emporio Armani Men Watch Valente AR0673
3,745 EGP
Original Emporio Armani Watch Valente for Men AR0673 Black dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world



























Reviews
There are no reviews yet.