| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11493 |
| Part Name | Roza |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 30 mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Band Width | 12 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | ——– |
| Special Features | ——– |
| Weight | 30 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 30 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Hugo Boss Men Watch Admiral 1513968
3,699 EGP
Original Hugo Boss Men Watch Energy 1513969
3,699 EGPEmporio Armani Men Watch Roza AR11493
3,799 EGP
Original Emporio Armani Watch Renato for Ladies AR11493 Black dial . Leather belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world


























Reviews
There are no reviews yet.