| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11528 |
| Part Number | Paolo |
| Packing List | Giorgio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 120 grams |
| Movement | Quartz |
| Water Pressure Resistance | 50 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Ladies Watch Gianni T-Bar AR11294
Original price was: 3,800 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Emporio Armani Men Watch Aviator AR11239
Original price was: 4,100 EGP.3,745 EGPCurrent price is: 3,745 EGP.Emporio Armani Men Watch Paolo AR11528
Original price was: 4,150 EGP.3,925 EGPCurrent price is: 3,925 EGP.
-5%Original Emporio Armani Watch Paolo for Men AR11528 Blue dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world






























Reviews
There are no reviews yet.