| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | ME1162 |
| Part Number | Grant |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Blue |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | ____ |
| Weight | 100 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Fossil Men Watch Grant ME1162
5,995 EGP
Original Emporio Armani Watch Grant for Men ME1162 Blue dial . Leather belt Strap with Blue color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world






























Reviews
There are no reviews yet.