| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11592 |
| Part Number | GMT Dual Time |
| Packing List | Giorgio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Rubber |
| Strap Kind | Silicone |
| Strap Color | Blue |
| Band Colour | Blue |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Date |
| Special Features | ——- |
| Weight | 86 grams |
| Movement | Quartz |
| Water Pressure Resistance | 100 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Diver AR11590
4,100 EGP
Emporio Armani Men Watch Diver AR11516
Original price was: 4,200 EGP.4,045 EGPCurrent price is: 4,045 EGP.Emporio Armani Men Watch Diver AR11592
Original price was: 4,150 EGP.4,025 EGPCurrent price is: 4,025 EGP.
-3%Original Emporio Armani Watch GMT Dual Time for Men AR11592 Blue dial Strap Rubber belt with Blue color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.