| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11589 |
| Part Number | Diver |
| Packing List | Giorgio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver & Green |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Date |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 159 grams |
| Movement | Quartz |
| Water Pressure Resistance | 100 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Diver AR11361
Original price was: 4,100 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Emporio Armani Men Watch Diver AR11590
4,100 EGPEmporio Armani Men Watch Diver AR11589
4,100 EGP
Original Emporio Armani Watch Diver for Men AR11589 Black dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.