| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11588 |
| Part Number | Diver |
| Packing List | Giorgio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Nylon |
| Strap Kind | Nylon |
| Strap Color | Blue |
| Band Colour | Blue |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 85 grams |
| Movement | Quartz |
| Water Pressure Resistance | 100 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Emporio Armani Men Watch Diver AR11587
4,200 EGP
Emporio Armani Men Watch Claudio AR11554
Original price was: 4,100 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.Emporio Armani Men Watch Diver AR11588
Original price was: 4,200 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.
-5%Original Emporio Armani Watch Diver for Men AR11588 Blue dial Strap Nylon belt with Blue color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.