| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11463 |
| Part Name | Diver |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Rubber |
| Strap Kind | Silicone |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 88 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 1000 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Mario AR11472
3,899 EGP
Original Hugo Boss Men Watch Spirit 1513694
3,699 EGPEmporio Armani Men Watch Diver AR11463
3,899 EGP
Original Emporio Armani Watch Luigi for Men AR11463 Green dial . Rubber belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world











































Reviews
There are no reviews yet.