| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11511 |
| Part Name | Claudio |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver & Gold |
| Band Colour | Gold |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 158 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Claudio AR11511
3,899 EGP
Original Emporio Armani Watch Renato for Men AR11511 Green dial . Metal belt Strap with Silver Gold color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world































Reviews
There are no reviews yet.