| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR1862 |
| Part Name | Beta Large |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 46 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Blue |
| Band Colour | Gold |
| Dial Colour | Blue |
| Weight | 78 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Special Features | Stop watch |
| Phone Number | 01555944450 |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Luigi XLarge AR1861
3,699 EGP
Emporio Armani Men Watch Gianni XLarge AR1932
3,775 EGPEmporio Armani Men Watch Beta Large AR1862
3,699 EGP
Original Emporio Armani Watch Beta XLarge for Men AR1862 Blue dial Leather belt Strap with Blue color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

































Reviews
There are no reviews yet.