
| Brand | Casio |
|---|---|
| Brand Kind | Casio Edifice |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Strap Type | Metal |
| Strap Color | Silver |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Diameter | 53.5 x 48.5 mm |
| Thickness | 11.5 mm |
| The Weight | 198 grams |
| Date | Monthly Date |
| Water Resistance | ———- |
| Design | Casio Edifice |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Stop Watch |
| Product Code | EF-539D-1A2V |
| Phone Number | 01555944450 |
| Shipping | All regions of Egypt |
















Reviews
There are no reviews yet.