| Brand Name | Cartier |
|---|---|
| Model number | Santos 12 |
| Part Number | Santos de Cartier |
| Packaging List | Gift ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Square |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 31mm x 41mm |
| Band Width | 18 mm |
| Case Thickness | 8.5 mm |
| Strap Material | Leather |
| Movement | Battery |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | White |
| Calendar | Day |
| Special Features | ____ |
| Weight | 85 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | No |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Sale!
Cartier Tank Solo Must Battery Egypt
Original price was: 4,200 EGP.3,495 EGPCurrent price is: 3,495 EGP.
-17%Cartier Tank Solo Must Automatic Egypt With White dial Black Leather Strap . Battery machine . With Gift Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





















Reviews
There are no reviews yet.