| Brand Name | Tag Heuer |
|---|---|
| Model number | Grand Carrera Mercedes Benz |
| Gender | Men |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Chronograph |
| Strap Type | Metal |
| Case Diameter | 45 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Strap Material | Stainless steel |
| Case Colour | silver |
| Movement | Battery |
| Strap Colour | silver |
| Dial Colour | White |
| Calendar | Monthly date |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | —— Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | ________ |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |






Reviews
There are no reviews yet.