| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5024 |
| Part Name | Grant |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 24 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver and Rose Gold |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 104 grams |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Original Guess Unisex Watch Phoenix GW0048G3
4,450 EGP
Hugo Boss Men's Watch Professional 1513529
3,745 EGPFossil Men Watch Modern Grant FS5024
3,995 EGP
Original Fossil Watch Grant for Men FS5024 Blue dial Strap Metal belt with Silver Rose Gold color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world























Reviews
There are no reviews yet.